Co znamená A-PRP?

A-PRP je čistý endogenní přípravek. V podstatě se skládá z krevní plazmy a krevních destiček, které byly odděleny od vlastní krve. Trombocyty jsou nezbytnou součástí léčebného procesu ve vašem těle a stimulují regeneraci. PRP zvyšuje koncentraci krevních destiček lokálně a stimuluje regeneraci v ošetřeních. Tento princip platí pro tvrdé i měkké tkáně.


Vzhledem k autologní povaze léčby se na samotném přípravku nemohou objevit žádné alergie, předávkování nebo vedlejší účinky. Nejrůznější vedlejší účinky souvisejí s injekcí.


PRP nebo HA?

Tato otázka je již zodpovězena. Inovace v léčbě osteoartrózy: CellularMatrix.

CellularMatrix je kombinovaný přípravek A-PRP a kyseliny hyaluronové. Kombinuje výhody obou léčebných přístupů. Na jedné straně má regenerační vlastnosti PRP, které lze dokonce zlepšit přítomností kyseliny hyaluronové.


Kyselina hyaluronová je osvědčená léčba osteoartrózy, která se používá již řadu let. Zajišťuje mazání spojů, čímž se snižuje tření. To vede k úlevě od bolesti ak lepší mobilitě. Problémem je, že účinek po několika injekcích zmizí nebo dokonce zmizí.


Aplikace v kombinaci s PRP působí dlouhodobě jako ta léčba, která umožňuje, aby A-PRP zůstalo v kloubu delší dobu, a tím zlepšuje svůj regenerační efekt.